ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1957028
*
nr 195 7028
Spegel
Förgylld, H38
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 19:28:16
1
100 kr
23/11 20:30:12
2
200 kr
25/11 09:17:13
3
300 kr
25/11 10:02:49
4
300 kr
25/11 10:29:28
5
400 kr
25/11 15:54:16
6
400 kr
25/11 15:54:53
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 195 7028
Spegel
Förgylld, H38
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 19:28:16 | 1 | 100 kr |
23/11 20:30:12 | 2 | 200 kr |
25/11 09:17:13 | 3 | 300 kr |
25/11 10:02:49 | 4 | 300 kr |
25/11 10:29:28 | 5 | 400 kr |
25/11 15:54:16 | 6 | 400 kr |
25/11 15:54:53 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53